Zadzwoń! +48 697 086 126   kontakt@ogrody-ingarden.pl   Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 17:00
Adaptico
Zadzwoń +48 697 086 126

Zakładanie trawnika Wrocław

Oferujemy profesjonalne zakładanie trawników na terenie Wrocławia i okolicy metodą tradycyjną (z siewu), jak i nowoczesną (z gotowej trawy pociętej w pasy, tzw. trawy z rolki). Świadczymy również usługi doradcze w zakresie doboru najodpowiedniejszej metody zakładania przydomowej murawy.

 • Trawniki z rolki
 • Trawniki z siewu
 • Kompleksowe zakładanie trawników
 • Najwyższa jakość świadczonych usług

Profesjonalne zakładanie trawnika we Wrocławiu z InGarden

Zakładanie trawnika, zarówno z rolki jak i z siewu, to kluczowy element w kreowaniu estetycznego i funkcjonalnego ogrodu. Odpowiedni wybór metody i staranne wykonanie prac gwarantują trwałość oraz piękno zielonej przestrzeni, stanowiącej fundament każdego zadbanego ogrodu. Mogą Państwo liczyć na nasze pełne zaangażowanie, kompleksową realizację usługi zakładania trawnika oraz rzetelne doradztwo na każdym etapie świadczenia usługi. Zajmujemy się również całoroczną pielęgnacją trawników: kosimy, nawozimy, piaskujemy, wałujemy, wertykulujemy, przeprowadzamy aeracje, jak również opryski trawnika, mające na celu pozbycie się chwastów. Trawniki znajdujące się pod naszą opieką są zdrowe, gęste i zawsze zielone. Zlecenia realizujemy wyłącznie na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości.

Zakładanie trawnika z rolki

Założenie trawnika z rolki to przede wszystkim oszczędność czasu i pracy, którą trzeba poświęcić na wyhodowanie gęstej darni z nasion. Zalecamy takie rozwiązanie, jeżeli:

 • klientowi zależy na jak najszybszym korzystaniu z ogrodu,
 • ma małe dzieci, które nie będą w stanie powstrzymać się przed wchodzeniem na świeżo zasiany trawnik,
 • w domu są czworonogi, które skutecznie uniemożliwiają prawidłowy rozwój trawnika z siewu.

Lata doświadczenia pozwoliły nam na nawiązanie współpracy z producentami rolek trawy, którzy faktycznie dbają o jakość swojego produktu, tzn. jest on wolny od zanieczyszczenia chwastami, prowadzone są na nim prewencyjne opryski przeciwko chorobom grzybowym, dzięki czemu trawnik nie przyjeżdża do klienta chory, a ponadto, i co bardzo ważne, trawnik hodowany jest minimum 2 sezony, bo dopiero wówczas darń jest wystarczająca gruba, a system korzeniowy odpowiednio rozwinięty, aby rolka miała szansę, bez szkody dla jakości trawy, przetrwać zabieg transplantacji z plantacji do ogrodu klienta.

Dla rolki ustawiamy w zamontowanym przez nas systemie automatycznego nawadniania odpowiedni program ukorzeniający, zaś pod rolkę używamy specjalnych nawozów wspomagających ukorzenienie. W terminie 10-14 dni przyjeżdżamy do klienta, aby ocenić stan trawnik i stopień ukorzenienie, modyfikujemy nawadnianie oraz zostawiamy instrukcję dalszego dbania o trawnik lub też przyjmujemy zlecenie długoterminowej opieki nad nim.

Zakładanie trawnika z siewu

Trawnik z siewu polecamy klientom przede wszystkim cierpliwym, którzy mają wyższe wymagania wobec jakości trawnika. Mimo, że trawnik z siewu potrafi być tańszy, to jego odpowiednie odhodowanie zwiększa koszty i ostatecznie to nie cena powinna decydować o wyborze między siewem a rolką. Kupując rolkę klient dostaje gotowy produkt. Jak każdy produkt przewidziany do sprzedaży, rolka i jej jakość stanowi wypadkową kosztów producenta oraz rynkowej ceny rolki. Dlatego też jakość trawnika z rolki nigdy nie będzie wyższa od trawy z siewu, pod warunkiem, że ktoś włoży w wyhodowanie trawy wysiłek i pieniądze.

Decydując się na trawę z siewu, klient sam może wybrać:

 • jaki rodzaj trawnika chciałby mieć (ozdobny, użytkowy, sportowy),
 • czy na teren zacieniony czy nasłoneczniony,
 • czy chce trawy wymagającej intensywnego nawadniania czy takiej, która wytrzyma okresy bez wody,
 • czy chce żeby trawa rosła szybko, czy żeby rosła jak najwolniej,
 • jakiej jakości nasion użyjemy do siewu (różnica w cenie może być bardzo wysoka),
 • jaki odcień trawy najbardziej podoba mu się, a nawet
 • czy chce mieć trawnik z wielu gatunków traw (co jest standardem), czy tak zwany monokulturowy.

Po siewie trawy polecamy klientom skorzystanie z jednej z dwóch metod zabezpieczenia ziaren przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz przed ptakami (przykrycie wysianych nasion białą włókniną lub przykrycie ich substratem torfowym). Ustawiamy odpowiednio nawadnianie, ponieważ świeżo posiana trawa ma zupełnie inne wymagania wodne od trawy w późniejszej fazie wzrostu i znowu zupełnie innej od rozwiniętego już trawnika. Udzielamy wszelkich instrukcji, a na życzenie klienta, jako oddzieloną usługą, zajmujemy się opieką nad wysianym trawnikiem, aż do momentu kiedy trawa się zadarni, tworząc piękny zielony dywan.

Etapy zakładania trawnika z InGarden

Proces zakładania trawnika składa się z kilku następujących po sobie etapów. Od ich właściwego wdrożenia zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Do głównych działań podejmowanych przez naszą firmę ogrodniczą w zakresie zakładania trawników należy wymienić:

 1. badanie ziemi,
 2. przygotowanie gruntu pod dalsze prace,
 3. piaskowanie oraz wzbogacanie gruntu,
 4. niwelacja terenu i równanie,
 5. montaż siatki przeciw kretom,
 6. rozwijanie gotowej darni z rolki lub siew nasion,
 7. w przypadku siewu trawy zabezpieczenie jej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i szkodnikami.

Zakładanie trawników - efekty naszych działań

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia z pracy naszych ogrodników podczas zakładania trawników dla klientów z Wrocławia i okolicy oraz uzyskane efekty
Formularz kontaktowy


InGarden Michał Lassota

ul. Motylkowa 24/6
52-200 Wysoka
NIP: 8811464157
REGON: 369245885


Telefon

+48 697 086 126


E-mail

kontakt@ogrody-ingarden.pl
  Czytaj więcej


Zostałem poinformowany, iż wyrażona zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych, którego dokonano na podstawie wyrażonej przeze mnie zgody, przed jej wycofaniem. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wskazanym wyżej celu, należy kierować na adres mailowy kontakt@ogrody-ingarden.pl lub do najbliższego biura InGarden Michał Lassota. Zgoda nie obejmuje przekazania danych osobowych innym podmiotom współpracującym z InGarden Michał Lassota. Osoba przekazująca dane osobowe zostanie poinformowana o każdej sytuacji naruszenia ich ochrony na wskazany dla tego celu adres.

Nota informacyjnaAdministratorem Pani/Pana danych osobowych jest InGarden Michał Lassota. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani innym odbiorcom oraz nie będą podlegać profilowaniu, w tym automatycznemu podejmowaniu decyzji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Bądź na bieżąco

Otrzymuj regularnie ciekawe artykuły i informacje na temat bezpieczeństwa pracy oraz jego wpływu na efektywność. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi.