Zakładanie ogrodów

Zajmujemy się całym procesem zakładania ogrodów, począwszy od etapu projektowania. Wykonujemy wszystkie prace związane z kształtowaniem terenu, jego przygotowaniem pod nasadzenia, założeniem trawnika, ułożeniem obrzeży oraz ścieżek ogrodowych. Współpracujemy z zaufanymi szkółkami, dzięki czemu wybrane i dostarczone przez nas rośliny zawsze są najwyższej jakości.

Wstępne przygotowanie ziemi – zbita, często przerośnięta chwastami lub trawą ziemia, musi najpierw zostać odpowiednio przygotowana, aby w dalszych etapach realizacji poddawała się procesom kształtowania. Używamy do tego glebogryzarki, która pozwala usunąć chwasty, kamienie lub inne nieorganiczne elementy znalezione w podłożu

Niwelacja terenu – przy zakładaniu ogrodu ziemia wymaga odpowiedniego przygotowania. Etap ten polega na odpowiednim ukształtowaniu terenu, tak aby wszystkie płaszczyzny tworzyły ze sobą spójną całość.

Usuwanie darni – polega na zdarciu starej warstwy trawy w celu wytyczenia rabaty, lub w celu założenia nowego trawnika.

Układanie obrzeża – obrzeże służy do oddzielenia trawnika od rabaty. Najczęściej używane materiały to ekobord, kostka betonowa, kostka granitowa.

Zakładanie trawnika – w zależności od wielkości terenu, ale przede wszystkim preferencji klienta zakładamy trawniki z rolki lub z siewu.

Rozkładanie agrowłókniny - po przygotowaniu ziemi i wytyczeniu rabat, rozkłada się się agrowłókninę. Chroni ona przed wyrastaniem chwastów oraz pozwala na zachowanie odpowiedniej dla wegetacji roślin wilgotności ziemi.

Sadzenie roślin – najważniejsze dla tego etapu jest zapewnienie każdej roślinie odpowiedniego podłoża, tak pod względem wymaganego odczynu, jak i stopnia przepuszczalności.

Elementy małej architektury – w zależności od projektu oraz preferencji klienta oferujemy montaż altanek, pergoli, trejaży, ławek.

Montaż systemu automatycznego nawadniania – w celu zapewnienia roślinom stałego dopływu odpowiedniej ilości wody, polecamy montaż systemu automatycznego nawadniania. Pozwala on cieszyć się pięknym ogrodem i oszczędza czas, który trzeba poświęcić chcąc samemu systematycznie nawadniać rośliny i trawnik .

Budowa ścieżek ogrodowych – Kształt, kolor, rodzaj materiału, z którego ułożona jest ścieżka/alejka ogrodowa to najczęściej wypadkowa indywidualnych potrzeb estetycznych i wymogów funkcjonalnych. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Państwa rozwiązanie.

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com