Trawniki

Zajmujemy się zakładaniem trawników z rolki i z siewu. W zależności od Państwa potrzeb, jak i właściwości terenu, wspólnie ustalamy technikę założenia trawnika. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami trawy w rolkach, którzy od wielu lat działają na rynku wrocławskim. Do trawników z siewu stosujemy tylko najwyższej jakości nasiona. Dodatkowo, w przypadku problemów z kretami czy nornicami, oferujemy montaż siatki, która zapobiega niszczeniu trawnika przez gryzonie.

Zajmujemy się również całoroczną pielęgnacją trawników. Kosimy, nawozimy, piaskujemy, wałujemy, wertykulujemy, przeprowadzamy aeracje, jak również opryski trawnika, mające na celu pozbycie się niechcianych chwastów. Trawniki znajdujące się pod naszą opieką są zdrowe, gęste i zawsze zielone.

W ramach pielęgnacji trawników wykonujemy następujące usługi:

  • Koszenie – trawa wymaga częstego skracania, ponieważ nadmierne przycinanie znacznie osłabia źdźbła oraz czyni je podatnymi na przesuszanie oraz choroby. Dlatego nie powinno się skracać trawy mocniej niż o 1/3 długości. Zachowanie zdrowego trawnika o odpowiedniej wysokości wymaga koszenia co 6-7 dni.

  • Wertykulacja – wykonywana wiosną oraz jesienią, ma na celu usunięcie obumarłych części roślin, mchu oraz filcu. Celem zabiegu jest zapewnienie lepszego transportu wody i substancji odżywczych do korzeni. Zabieg wykonywany jest wertykulatorem spalinowym, który nacina pionowo trawę za pomocą umieszczonych na obrotowym wałku noży. Wydobyte przez urządzenie resztki roślin, mech oraz filc są następnie wygrabiane z trawnika.

  • Aeracja – polega na napowietrzaniu gleby przy pomocy pionowych nakłuć, dzięki którym gleba zostaje rozluźniona, a trawa pobudzona do krzewienia się. Woda oraz substancje odżywcze zyskują lepszy dostęp do korzeni. Wykonywana jest na przełomie sierpnia i września, podczas najbardziej intensywnej fazy krzewienia się trawy.

  • Piaskowanie – zabieg uzupełniający dla jesiennej wertykulacji i aeracji. Polega na obsypaniu trawnika 5mm warstwą piasku lub piasku wymieszanego z torfem, kompostem, kredą, gliną – w zależności od potrzeb trawnika. Piasek zwiększa przepuszczalność podłoża, rozluźnia zbitą glebę, poprawia jej właściwości fizyko-chemiczne.

  • Wałowanie – po zimie trawnik w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych (mróz, śnieg, lód) może utracić swoją jednolitą strukturę. Kawałki darni mogą odkleić się od podłoża, co powoduje powstawanie nierówności. Za pomocą walca ogrodowego można przywrócić pierwotną strukturę oraz usunąć nierówności.

  • Nawożenie – zależnie od pory roku trawa wymaga nawozów o innym składzie. Zapewniamy państwu odpowiednie dla pory roku i wymagań trawy rodzaje nawozów.

  • Opryski – opryski trawnika mają na celu zwalczenie uciążliwych chwastów dwuliściennych i niechcianych rodzajów dziko rosnących traw. Zabieg ten może być powtarzany 2-3 razy w okresie wegetacji w zależności od rodzaju występujących chwastów i stosowanego środka.

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com